top of page

Яблучний Спас та "яблучні" книги



19 серпня православні християни святкують другий Яблучний Спас. Це свято має також назву - Преображення Христове, Горохів день, Перші Осеніни, Осеніни і Свято перших плодів.

У східних слов'ян лише з Яблучного Спаса дозволялося їсти яблука і страви з плодів нового врожаю. У цей день вони освячуються в церкві. Вважається, що яблука в цей день мають особливу магічну силу, здатної до зцілення. Існувало повір'я, що перед тим, як з'їсти освячене яблуко, потрібно згадати заповітне бажання і сказати: «Що надумано - збудеться, що збудеться - не мінується».

Історія свята

На свято Яблучного Спаса люди вшановують Ісуса Христа. Яблучний Спас називають також Спасом на горі. 19 серпня, за 40 днів до розп'яття Христа, Ісус і три його учня (Петро, ​​Іван та Яків) піднялися на гору Фавор. Саме тут Спаситель отримав знак і дізнався, що він помре мученицькою смертю на хресті в ім'я порятунку людей, а пізніше воскресне. Спустившись з гори, Ісус велів збирати яблука, щоб освятити їх у церкві.

Приказки та прикмети

- Який другий Спас, такий і січень.

- Який день на другий Спас, така і Покрова.

- Сухий день віщує суху осінь, мокрий - мокру, а ясний - сувору зиму.

Напередодні свята Преображення Господнього або Яблучного Спаса ми підготували для вас невелику добірку книг назви яких пов'язані з цим корисним і смачним фруктом:

Comments


bottom of page